Materac zmiennociśnieniowy

Dnia 13.07.2018 odbyło się przekazanie przez Fundację na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, materaca zmiennociśnieniowego i przeciwodleżynowego na Oddział Neurologiczny Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Jest to materac przeciwodleżynowy przeznaczony do leczenia odleżyn do III stopnia – według organizacji European Pressure Ulver Advisory Panel zajmującej się standardami leczenia i profilaktyki odleżyn. Materac wyposażony jest w system napełniania na przemian co 3 komory dzięki czemu zawsze co najmniej 2 komory są napełnione. Pompa dostosowująca ciśnienie w materacu do wagi pacjenta na bieżąco zapewnia ciału chorego optymalne dopasowanie do materaca. Ciągła rotacja ciśnienia w komorach zapewnia ciału ustawiczny masaż, co poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, przyspieszając gojenie się ran. Komory materaca wyposażone są w mikrootwory, które wentylują skórę pacjenta i pomagają utrzymać wilgotność na odpowiednim poziomie, co zapobiega poceniu się i maceracji skóry. Zawór CPR zapewnia w nagłym przypadku błyskawiczne spuszczenie powietrza i możliwość wykonania resuscytacji. Materac wyposażony jest w zmywalny pokrowiec zamykany na zamek błyskawiczny oraz zestaw naprawczy i dodatkową komorę*.